• Wpisów:152
 • Średnio co: 26 dni
 • Ostatni wpis:7 lata temu, 01:53
 • Licznik odwiedzin:13 493 / 4032 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Czytam i oczom nie wierzę:
"Międzynarodowy Fundusz Walutowy zalecił Irlandii, by ta w ramach
walki z nękającym ją kryzysem gospodarczym obniżyła o 5 pkt. proc. podatek dochodowy dla kobiet. Ma to przynieść krajowi wzrost PKB rzędu 1,75 pkt. proc."

UE radzi (narzuca?) podniesienie podatków w ramach walki z kryzysem.
Nie rozumiem też czemu obniżenie podatku dla kobiet ma zwiększyć PKB, a obniżenie podatków dla wszystkich nie?
 • awatar mata hari: W Irlandii są bardzo wysokie koszty utrzymana dziecka (przedszkola, niańki, opieka zdrowotna itp.) oraz spora dyskryminacja płacowa. W związku z tym kobiety zostają w domach i nie pracują. Jak nie pracują, to nie płacą podatków, a na ich miejsce przyjmowani są np. obcokrajowcy. Obniżenie stopy procentowej ma zachęcić kobiety do aktywności zawodowej. Pomysł jak dla mnie nie trafiony. Powinno się raczej wprowadzić tam politykę uprawnienia (chociażby takie urlopy tacierzyńskie jak są w Szwecji, równość zarobków). W końcu nie każda kobieta chce być "tylko" matką i nie każdy mężczyzna chce być "jedynym żywicielem rodziny". Sam pomysł napędza tylko niezdrową konkurencje między kobietami i mężczyznami, jak również kobietami-matkami i kobietami-niematkami. Widać, że w samej Irlandii, raczej nie spotkał się gorącym przyjęciem.
 • awatar Paweł Subocz: Hmm czyli po wprowadzeniu dyskryminacji podatkowej mężczyn trzeba będzie podnieść podatek kobietom, żeby znowu zwiększył się PKB? Czy może obniżyć mężczyznom?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Nie od dziś wiadomo, że są równi i równiejsi, ale ustawa antynikotynowa pokazuje to dobitnie:

"Minister Obrony Narodowej, minister właściwy do spraw wewnętrznych i
Minister Sprawiedliwości określą, w drodze rozporządzeń, szczegółowe wa-
runki używania wyrobów tytoniowych na terenie podlegających im obiek-
tów oraz środków przewozu osób, uwzględniając potrzebę zachowania
miejsc pracy, nauki i służby jako stref wolnych od dymu tytoniowego oraz
ochrony niepalących przed dymem tytoniowym."

Szukam tych rozporządzeń, pewnie będzie można wpaść do restauracji sejmowej na dymka.
 

 
"Sąd Najwyższy Korei Południowej orzekł, że słuchanie muzyki pochodzącej z Korei Północnej jest naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie narodowym.

W 2008 r. mieszkanka Korei Południowej, p. Song, została zatrzymana z odtwarzaczem mp3, na którym miała nagrane 14 propagandowych utworów, pochodzących z Korei Północnej. Sąd pierwszej instancji, przed którym p. Song stanęła, uznał, co prawda, że nie dopuściła się złamania prawa dotyczącego bezpieczeństwa narodowego, jednak innego zdania był sąd apelacyjny, który skazał ją na 2 lata więzienia, w zawieszeniu na 4 lata. Sąd Najwyższy w swoim ostatnim orzeczeniu, wyrok ten podtrzymał."

Tak.. w tej "dobrej" korei wsadzają do więzienia za słuchanie muzyki.
 

 
http://www.nucaptcha.com/

Reklamy video jako captcha. Genialne
 

 
"Europosłowie chcą podnieść płacę minimalną. Pomysł lansują kraje tak zwanej "starej" Unii Europejskiej, bo zmniejszy to konkurencyjność gospodarek nowej Unii i zatrzyma u nich inwestorów."

O proszę! To jednak pismaki rozumieją o co chodzi z płącą minimalną. Szkoda, że traktują to tak wybiórczo.
 

 
Wg danych gemius rankingu juz ponad 80% użytkowników polskiego internetu może korzystać z dobrodziejstw html5 local storage!

Całkiem dużo, warto to wykorzystać. Problemem jest tylko te 20% ... zawsze dla tych starych przeglądarek można użyć jakiegoś rozwiązania typu flash storage.
 • awatar Paweł Subocz: Jest coś takiego jak SessionStorage, ma identyczny interfejs, ale dane kasują się po zamknięciu przeglądarki. Można tez wstawić jakieś czasowe tokeny. A przede wszystkim trzeba pomyśleć 10 razy, zanim wrzuci się tam jakieś wrażliwe dane.
 • awatar Tomasz Wójcikowski: Problem tylko kiedy te dane usuwać, tak żeby nie stanowiły problemów z bezpieczeństwem. Kasowanie cache'u nie usuwa danych z localStorage.
 • awatar Paweł Subocz: Większość rzeczy z sesji. Przynajmniej te, które bezpiecznie można wrzucić komuś na kompa. Zauważyłem, że większość danych, jakie trzymamy w sesji służą głównie wyświetlaniu strony i nie mają większego wpływu na logikę.. albo bardzo łatwo jest się bez tych danych w sesji obyć. Np. szybka playlista na wrzucie. Po co te dane transferować co request do klienta? Skoro mogą u niego siedzieć cały czas i ew. się synchronizować przy zmianach.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
Zdaniem premiera, kontrowersje dotyczą sposobu działania OFE. "Nie pojawiłyby się krytyczne oceny tego funkcjonowanie i nie pojawiłyby się alternatywne koncepcje - alternatywne dla dzisiejszego stanu rzeczy - a więc koncepcje budowy nowego systemu emerytalnego, gdyby działania instytucji takich jak OFE i PTE dawały pełną satysfakcję, czyli były oceniane jako optymalne" - powiedział premier.

Zaczynają się ataki... więc koniec OFE jest bliski i wrócimy do starej sytuacji.
 • awatar Krzysiek: Kreatywną księgowością wiele można zdziałać, OFE jeszcze będą "optymalne". Przy okazji, ZUS będzie ssał kasę z FRD, to chyba zwiastuje szybkie pierdolnięcie z dużej wysokości. Albo kolejną podwyżkę podatków ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
"Dziesięć tysięcy złotych dla mężczyzny, który zwycięży w Maratonie Solidarności. Dla kobiety, która pierwsza dobiegnie do mety - pięć tysięcy złotych. Zdaniem przedstawicielek Partii Kobiet, to jawna dyskryminacja płci biegaczy."

http://www.dziennikbaltycki.pl/stronaglowna/297854,partia-kobiet-oprotestowa-a-bieg-solidarno-ci,id,t.html

Oczywiście, że to seksizm. Powinna być jedna nagroda, dla osoby (mężczyzny czy kobiety), która przybiegnie pierwsza. Ale chyba nie o to walczącym paniom chodzi
 • awatar mata hari: Moim zdaniem powinny być dwa biegi i dwie nagrody, tak jak to jest w sporcie. Za pierwsze miejsca 7,5k i nie byłoby mowy o seksizmie.
 • awatar mru: Babki powinny być zadowolone - nawet jeśli żadna z nich nie wejdzie do pierwszej dziesiątki, to i tak zgarną 5 tys.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
WHO ogłosiło koniec pandemii świńskiej grypy. Czy to znaczy, że już bezpiecznie możemy zdjąć maseczki?
 • awatar Krzysiek: Nie możemy, bo teraz nadszedł czas utylizacji zakupionych za grube miliony szczepionek ;-)
 • awatar Paweł Subocz: no tak.. tylko ptasia już była, świńska... to może teraz końska, albo kacza? ew. obie i wezmą nas w krzyżowy ogień ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
"Jeszcze tylko 24h! Kliencie z miasta %%CITY %% – dzisiaj wszystko jest za darmo!"

Cholera.. dlaczego nie mieszkam w %%CITY %% ?
 

 
"Zdaniem prof. Janusza Czapińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego Polacy zaczynają rozumieć, że tylko dłuższa praca zapewni im bezpieczeństwo wypłat emerytur. Ekonomiści uprzedzają, że bez reform grozi nam albo obniżka emerytur, albo podnoszenie podatków."

Pan prof. i ekonomiści jakoś nie widzą sensu w podważaniu sensu istnienia piramidy finansowej zwanej ZUSem.
 

 
W ciągu ostatnich 3 lat Komisja Europejska wydała aż 400 mln GBP na tzw. „poufne” wydatki – poinformował brytyjski think tank OpenEurope.


Pieniądze zostały przeznaczone aż na 727 "poufnych" projektów. Pieniądze przekazano m.in. na trupę taneczną „Tańczące Goryle” (160 tys. GBP) czy wyprodukowanie 736 kartek pocztowych dla każdego z europosłów (147 tys. GBP). Oznacza to, że 1 pocztówka kosztowała podatników 200 GBP.
 

 
O <video> w html5:

For maximum compatibility, here’s what your video workflow will look like:

1. Make one version that uses Theora video and Vorbis audio in an Ogg container.
2. Make another version that uses WebM (VP8 + Vorbis).
3. Make another version that uses H.264 baseline video and AAC “low complexity” audio in an MP4 container.
4. Link to all three video files from a single <video> element, and fall back to a Flash-based video player.
 • awatar Paweł Subocz: @Krzysiek I nieograniczoną liczbę procków w cloudzie, i nie musimy płacić licencji za kodeki @mjarco Na pewno będzie lepiej. Mocno liczę na webm, chociaż znając życie i tak wygraja trolle patentowe z apple na czele
 • awatar Krzysiek: W końcu mamy nieograniczoną pojemność dysków w Cloudzie!
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
google/doubleclick opublikował listę 1000 największych serwisów na świecie. wrzuta znalazła się na 679 miejscu. cheers

http://www.google.com/adplanner/static/top1000/
 

 
www.webmproject.org

Plotki się potwierdziły google zopensourcował kodek vp8 na licencji bsd-like.
Mam nadzieję, że uda im się wygrać walkę z h264, przynajmniej jeśli chodzi o web.
 

 
BSOD!
 

 
Lista serwisów dodających "social twist" do aplikacji mobilnych (iphone/android). Trochę takie note to self.

http://openfeint.com/
http://www.scoreloop.com/
http://developer.agon-online.com/
http://www.geocade.com/
http://www.plusplus.com/
 

 
Z dedykacją dla Xynthii
 

 


Fajny styl, taki big bitowy. No i Żywiołak w ogóle daje rade.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Red Dead Redemption.
Wygląda naprawdę fajnie
 • awatar Krzysiek: Świetne! Podzieliłem obietnice przez pół i nadal jest fajnie, więc chyba jest na co czekać. PS: 5:28, wtf?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Zgłodniałem.
 

 
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7253226,Holandia_opodatkuje_kazdy_kilometr_jazdy_samochodem.html

"Każdy samochód zostanie wyposażony w specjalne urządzenie połączone z transponderem nawigacji satelitarnej GPS. Będzie ono mierzyć, ile kilometrów przejedzie samochód, dokąd i o jakiej porze dnia. Te dane zostaną przesłane do urzędu skarbowego, który następnie wystawi kierowcy rachunek"

Genialne! Aż dziwne, że to nie nasi parlamentarzyści.

A najlepsze:
"Rząd Holandii szacuje, że nowy podatek pozwoli ograniczyć o 15 proc. liczbę kilometrów przejeżdżanych co rok przez kierowców i zmniejszy o jedną dziesiątą emisje CO2 z samochodów. Dodatkowo na holenderskich drogach ma być bezpieczniej, bo liczba śmiertelnych ofiar wypadków zmaleje o 7 proc."

Pomysłodawcy zasłużyli na pomnik! co najmniej.